Knižné ponaučenia (1)

Knihy nie sú dobré iba na čítanie a na strácanie sa v iných svetoch, aby sme nemuseli čeliť tomu skutočnému. V knihách sa dá nájsť aj veľa múdrostí a ponaučení. 
Pozrite sa, čo som objavila ja. 

1. Ak potrebujem ísť do pivnice alebo preskúmať chodby ukryté v podzemí, radšej si so sebou beriem zbraň, prášky na nervy a kriedu. Je totiž veľmi pravdepodobné, že ma tam napadne nejaká príšera alebo sa mi prihovorí čarovné klopadlo. 
A keby som sa náhodou nudila po vyzabíjaní všetkých démonov a klopadlo by sa so mnou už nebavilo, s kriedou by som si nakreslila na stenu zopár pekných obrázkov, za pomoci ktorých by som sa preniesla do inej dimenzie, kde by som si jedného pekného dňa určite usporiadala čajový večierok a pozvala naň priateľov. 

2. Ak by ma prenasledoval môj šialený, tak trochu mŕtvy, bývalý, ktorý pokladá za vrchol zábavy zanechávanie tajomných psycho odkazov všade, kam idem, pravdepodobne to znamená, že chce, aby som oživila jeho sestru. 
Preto mám v zásuvke stolíka pre istotu knihu "Budenie mŕtvol - praktiky a návody pre začiatočníkov".

3.  Ak stretnem čudnú cigánku, ktorá ma zavolá k sebe do stanu, je dosť pravdepodobné, že ma pošle do renesančnej Florencie, aby ma presvedčila, že večierok na moje šestnáste narodeniny, ktorý usporiada priateľka môjho otca, nie je to najhoršie, čo sa mi môže stať. 
Takže v taške radšej vždy nosím toaleťák, zubnú kefku s pastou, dezodorant, antibakteriálny gél, lak na vlasy a nabitý telefón. Čo keby som sa chcela náhodou odfotiť s Michelangelom?

4. V prípade, že by mi moja rodina klamala o tom, kto v skutočnosti som a stále by sa ku mne správali ako k decku, by bolo zrejme najideálnejšie prejsť čarovným obrazom ku kamoške, u nej si ostrihať vlasy nakrátko a prefarbiť si ich namodro. 
Každý by sa mal predsa občas odviazať.

5. Keby som náhodou videla vo vízii nádherného chalana a povedala o tom mame, zrejme ma donúti zbaliť si kufre a presvedčí ma, že nájsť ho je mojím najväčším poslaním v živote. 
Radšej mám už kufre zbalené a vyložené na skrini, pretože balenie mi trvá vždy neskutočne dlho. Pri mojom tempe by mi moje poslanie mohlo veľmi rýchlo utiecť. 

6. Keby som bola chudá, biela ako stena, z pohľadu na slnko by ma pálili oči a najlepšie by som sa cítila pod zemou, pravdepodobne by to znamenalo, že moja rodina žije už veľa veľa rokov v podzemí a ja sa k nim musím čo najskôr prekopať, aby som mohla opäť žiť normálne. Mám v komore rýľ a lopatu.
Alebo v tom horšom prípade tam nemám žiadnu rodinu a asi som len upírka, ktorá rada vyciciava krtkov. 
Takže v komore mám aj kopy cesnaku a svätenú vodu. 

7.  Zrejme ma bude chcieť dostať do postele miliardár, ktorý má v dome Červenú mučiareň, a rád sa hrá na dominantného. Bojím sa, že by som za ním pobehovala ako oddaný pes, lebo to temno v ňom by ma pokúšalo. 
Preto som sa nedávno rozhodla, že radšej budem preventívne navštevovať psychiatra, aby ma od takýchto bláznov držal ďalej. 

8. Už nikdy viac si nebudem spievať v sprche pesničku z reklamy na Veselú kravu, lebo je dosť možné, že za dverami bude stáť môj milovaný upír. 
Nechcem predsa umrieť od hanby.

9. 1. Keď sa budem nabudúce bozkávať s frajerom, najprv sa uistím, či to nie je môj brat.
9. 2. Pravidelne športujem, učím sa šermovať, na kurze sebaobrany rozdávam rany a chodím na výtvarnú, aby som si náhodou nepomýlila runu nebojácnosti s runou lenivosti. Neviem, čo by mi povedala Sesia, keby som namiesto zabíjania odporných démonov hrala The Sims. 

A potom že knihy nie sú na nič iné okrem čítania dobré. Uhádnete, o akých knihách som písala? :D Máte aj vy nejaké ponaučenia, s ktorými by ste sa radi s ostatnými podelili? :D

28 komentárov

 1. Moc vtipný článok... Budem si dávať pozor :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. 8DDD 3. Ak stretnem čudnú cigánku - tak tu som sa jak nasmiala 8D akurát to čítam, pekne si to popísala 8D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. U té trojky jsem taky chcípla! Úplně! :DDDD Vzhledem k tomu, kolik cigošů tady máme, se divím, že ještě v té Florencii nejsem.

   Odstrániť
  2. Tak u nás je pomaly viac cigáňov ako Slovákov. Len neviem, či by som sa nejakou našou cigánkou nechala prehovoriť na výlet do minulosti. :D :D

   Odstrániť
 3. Pobavila som sa :D Ale spoznala som iba tri, no na šestke som sa nasmiala najviac :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Prvú som čítala nedávno a aj som ti ju véééľmi odporúčala :D
   2,3,4,5 si nečítala a 6.. to neviem :D

   Odstrániť
  2. Tak jednotku už potom viem, ale ak sa nemýlim, tak päťku som čítala tiež, ehm, a skôr než ty :D Šestka mi niečo hovorí, ale nič sa mi nevybavuje :D

   Odstrániť
  3. Jaj, hej, sorry, neviem na čo som pozerala pri tej päťke :D :D Neodporúčala si mi to inak? Lebo teraz si nie som istá, od koho som sa o tom dozvedela :D

   Odstrániť
 4. 7 :D Áno Majka, radšej sa vyhýbaj nadržaným miliardárom! :D Pre vlastné dobro :D Veľmi poučný článok, určite si z teba vezmem príklad! :D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Až mě divná cikánka pozve k sobě do stanu, postříkám jí pepřákem a uteču! :D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tak toto je fakt dobrý príspevok, už dlho ma nič tak nepobavilo :D "Keď sa budem bozkávať s frajerom, musím sa uistiť či to nieje môj brat" :D

  OdpovedaťOdstrániť
 7. vtipný článek, hezky si to vystihla - většinu knih jsem poznala a opravdu by se nic lepšího v daném případě dělat nedalo :-D

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Tenhle článek mě dost pobavil. :D

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Tak toto bolo totálne skvelé! :D Našla som tam knihy, ktoré som čítala a ktoré ešte čítam, tú o Florencii...
  No ponaučenia skôr beriem z hororov predsa len 90% postáv tam zomiera práve pre ich hlúpe logické chyby. Sú horšie ako niektoré knižné hrdinky.
  Tak napríklad: Nikdy nepôjdem do starej budovy psychiatrie aj keby som mala vonku zmrznúť...mohli by tam byť kanibali. A nikdy sa nevyberiem na exkurziu do Černobyľu. Veď zmutované monštrá.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Však z hororov sa zvyknú brať ponaučenia, ale tie ja veľmi nepozerám, lebo ma nebavia a totálne mi lezú na nervy postavy, lebo sa rozhodujú, ako keby boli všetci retardovaní.

   Odstrániť
 10. Veľmi dobrý článok. :) Väčšinu kníh som čítala, musím uznať, že niektoré mali fakt dobré ponaučenia :) Ja preistotu mám pod posteľou basbalovú palicu. Veď načo tá nie je dobrá? A najlepšie ponaučenie mám zatiaľ zo Zombielandu :D Na jeho pravidlá asi nikdy nezabudnem :D

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Aj keď všetky výroky nepoznám, poriadne si ma na ne naladila. Super článok :)))

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Úžasný nápad! Poriadne som sa nasmiala. Najviac sa mi asi páči 1,2,5- tá bezkonkurenčne :D A ešte 9.1. Všetky by som neuhádla, ale pár z nich som spoznala. Ja si takéto ponaučenia vždy hovorím pri hororoch-keby ma tam konečne niekto počúval, možno by na konci aj niekto prežil...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pri hororoch, to asi každý :D :D Len som to aplikovala aj na knižný svet :D

   Odstrániť
 13. :D :D :D :D Majka, naozaj veľmi pekne ďakujem za výrazné zlepšenie mojej nálady. Naozaj som sa nasmiala. Niektoré ponaučenia som spoznala, iné nie, ale verím, že ich je takých ešte omnoho viac. :D Brace yourself! :D

  A presne vďaka takýmto "logickým" úsudkom hororových postáv mi horory pripadajú skôr smiešne ako strašidelné. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Som rada, že som ti zlepšila náladu :D :D O to mi ide vo väčšine článkov, ale nie vždy to vyjde :D

   Odstrániť
 14. 9.1, smejem sa už zopár minút :DDDDDDD
  smutné, ale spoznala som iba dve knihy :(( :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Som rada, že sa smeješ :D
   Len dve? :O Ako to?
   Všetky sú veľmi známe, teda takmer všetky :D ale posledné štyri určite :D

   Odstrániť
  2. ne fakt len dve, asi som dement :D možno poznam viac, ale nejako mi to nič nehovori takto :D

   Odstrániť
  3. tak to potom aby si viac čítala :D :D

   Odstrániť