Poviedková katastrofická súťaž u Lyn a Moon


Máme tu posledný mesiac v roku a s ním sa nenávratne blíži aj dátum 21. 12. 2012, kedy má byť podľa Mayského kalendára koniec sveta. Niektorí vo vytržení odpočítavajú dni, iní zase pochybujú, že by sa v ten deň malo stať niečo prevratné.
Môžem vám ale sľúbiť jedno.  Pred údajným koncom sveta sa dvaja z vás dočkajú skvelých knižiek, kvôli ktorým organizujeme celé toto šialenstvo.


Čo to vlastne chystáme? 

 Skôr ako príde koniec sveta, rozhodli sme sa s Moon usporiadať poviedkovú súťaž, ktorá bude súčasne prebiehať na dvoch blogoch s rovnakými podmienkami a  bude trvať od 1. 12. 2012 do 20. 12 2012. Keďže ja a Moon si bez písania nevieme predstaviť našu každodennú existenciu, chceme  aj v niektorých z vás prebudiť skrytý talent a zistiť, ako silno kope vaša múza, keď sa spomenie slovo KATASTROFA.
Presne tak. Našou témou sú katastrofy, koniec sveta, pád meteoritu, povodne, požiare, roztápanie ľadovcov, tsunami, útok mimozemšťanov, nečakaný príchod planéty Nibiru,... je to na vás, môžete si vybrať. Ide vlastne o to, aby sa zachovala pôvodná myšlienka katastrofy, či už prírodnej, alebo hocijakej inej.
Poviedky nesmú byť FanFiction, ale môžu obsahovať prvky fantasy. Tých, čo nebudú spĺňať naše podmienky, budeme musieť s veľkou ľútosťou zo súťaže vyradiť. 


V čom spočíva výhoda tejto súťaže?

Svoje práce môžete poslať do oboch súťaží a dostať tak šancu na výhru jedného alebo druhého titulu. V prípade, že by na prvom mieste skončila rovnaká poviedka na oboch blogoch, výherca si môže vybrať, ktorú knihu chce, a na blogu, z ktorého si knihu nevybral, sa poradovník posunie k druhému miestu. 
Druhú súťaž nájdete na blogu u Moon.

Nevyhnutné zlo: Podmienky

 • Musíte sledovať môj blog (alebo blog Moon, podľa toho, o ktorú knihu súťažíte) cez Google účet. Nie je to nič ťažké, stačí ak nájdete Followers a kliknete "pripojiť sa k tejto lokalite". 
 • Musíte dať Like vydavateľstvu Albatros Media na ich FB stránke. Aby ste to nemuseli hľadať, nájdete to TU.
 • Musíte byť zo Slovenska. Možno sklameme českých záujemcov, ale je to naša prvá súťaž, preto si netrúfame ísť za hranice.

Ak sa chcete zapojiť u mňa, svoje práce posielajte na email: lyn_von_nightlight@azet. sk do 12. 12. 2012. Do predmetu napíšte: Poviedková katastrofická súťaž; poviedku vložte do prílohy a do správy napíšte, pod akým menom/prezývkou sledujete môj blog a pod ktorým ste dali Like FB stránke Albatros Media. 
Súťaž síce trvá dlhšie, ale dni po 12. 12. si vyhradzujeme s Moon na prečítanie a ohodnotenie poviedok, takže práce poslané po tomto dátume nebudú do súťaže prijaté.

Čo môžete vyhrať na mojom blogu? 


Anotáciu nájdete TUČo môžete vyhrať na blogu Moon?

Anotáciu nájdete TU

 Obe knižky venovalo do súťaže vydavateľstvo Albatros Media, za čo im ďakujeme. Výhercov po zverejnení výsledkov skontaktujeme na ich email. Navyše okrem knihy bude ich poviedka zverejnená ako samostatný článok na blogu, kde vyhrala. 
Aby každý vedel, ako skončil, zverejníme aj stručný rebríček ostatných poviedok.

Ako by mala poviedka vyzerať? 
 • Poviedka by mala byť napísaná vo worde. Formát doc alebo docx
 • Predvolené písmo je Times New Roman, veľkosť 12
 • Rozsah diela by mal byť 1000 - 4000 slov. Budeme poviedky aj čítať a keďže máme aj iné povinnosti, zvolili sme takýto rozsah. Myslím, že by nemal byť problém sa do toho zmestiť.
 • Na začiatku poviedky bude vaše meno alebo prezývka a názov, ktorý ste svojmu dielu dali.
 • Taktiež názov dokumentu bude vaše meno alebo prezývka a názov, ktorý ste svojmu dielu dali.

Čo budeme pri poviedke sledovať:
1. Gramatika 5 bodov
2. Originalita, dej, postavy,... 10 bodov

Dokopy môžete získať 15 bodov.

 Dúfam, že som vám poskytla všetky potrebné informácie. V prípade nejasností ma kontaktujte v komentároch tohto článku. 
 Netrpezlivo budeme čakať na vaše práce! Vaša Lyn ;)

11 komentárov

 1. Škoda, že není i pro Čechy :) Každopádně soutěž je skvělá a všem držím pěsti :))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hádam raz bude aj taká, ešte určite niečo podobné organizovať budeme. Len je to naša prvá súťaž, tak sme to nechceli príliš komplikovať. :)

   Odstrániť
 2. Skvelý nápad. Som veľmi rada, že niečo také organizujete a určite sa zapojím ! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Vyzerá to super, škoda, že je na to taký krátky čas. Aj by som sa zapojila, ale škola nepustí. Možno nabudúce. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nechceli sme dávať veľmi dlhú dobu a až teraz nám to napadlo. Aby to sedelo, chceli sme to urobiť do 20. 12. 2012 :)
   Ale dúfame, že keď budeme niečo podobné robiť nabudúce, zapojíš sa :)

   Odstrániť
 4. Keď ma kopne múza, tak sa zapojím :), už len pretože je to poviedková súťaž a tie ja zbožňujem :) len neviem neviem, či dokážem napísať dobrú poviedku za taký krátky čas :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nechápem, čo sa tu každý sťažuje na čas :D Veď nepíšete knihu :D

   Odstrániť
 5. Otázka :D Keď som už poslala poviedku Moonlight, možem ju poslat aj tebe?:D či to sa tak nerobí? :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jasné, môžeš :D presne tak sme to chceli. Organizujeme dve súťaže, aby mali tí, čo sa zapojili, väčšiu šancu niečo vyhrať :D

   Odstrániť
  2. Ahááááá :Djasné :D tak idem aj tebe :)

   Odstrániť